REGULAMIN

1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do poniższego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.

2. Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek. Bardzo proszę o dokonanie wpłaty na konto.

Tytułem: Sesja fotograficzna, data, Imię i nazwisko uczestnika

3. Czas na dokonanie wpłaty to trzy dni robocze. Umówiony pierwszy termin: 50 zł zadatku za sesję na dany termin. Możliwe jest tylko raz przesunięcie terminu. Zadatek jest bezzwrotny.

4. W razie braku zadatku termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

5. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. Za spóźniena dłuższe niż 20 minut pobierana będzie dopłata.

6. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona wstępnej selekcji zdjęć według własnego uznania.

7. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.

8. Obróbka zdjęć odbywa się po opłaceniu sesji.

9. Fotograf ma 21 dni roboczych na oddanie gotowych fotografii

10. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo.

11. Przygotowania do sesji są niezwykle ważne to od nich zależy jakość zdjęć. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

12. Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na:

13. Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga, by móc promować swoją pracę. Klient w każdej chwili ma możliwość ze zgody wycofać się. Klient udziela zgód poprzez podspisanie formularza bądź czytelną informację mailową/SMSową itp.

14. Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego, więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

15. Klient nie może także ingerować w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów). Klient nie może ingerować, nakazywać i wymagać od Fotografa innego systemu pracy.

16. Wszelkie graficzne zapytania np.: proszę przedłużyć mi włosy czy usunąć 30 kilogramów itp. to usługa graficzna, a nie fotograficzna. Usługa graficzna wyceniana jest indywidualnie, jak i może zostać odrzucona przez Fotografa.

17. Studio fotograficzne jest własnością fotografa. Za szkody wyrządzone ponosi klient.

18. Moja praca jest również moją pasją, więc obiecuję, że oddaje jej całe swoje serce oraz zaangażowanie, Staram się z całych sił, abyście wspólnie ze mną przeżyli cudownie czas sesji. Powyższe informacje powstały po to, by umożliwić nam organizację sesji bez nerwów, niedomówień czy utraty szacunku. Jesteście dla mnie niesamowicie ważni, to dzięki Wam mogę się spełniać zawodowo, rozwijać skrzydła, praca z Wami to dla mnie zaszczyt.